eko-naturalny.pl

eko-naturalny – zdrowie, dom, uroda

Obrączki - jakie wybrać? Poradnik
Lifestyle

Obrączki ślubne – wybór na całe życie

Jest tylko jeden taki dzień w naszym życiu. Jeden z najważniejszych, który na zawsze powinien zapaść w pamięci. To dzień naszego ślubu, jedyny i niepowtarzalny. „Już ci niosą suknię z welonem”, elegancki garnitur pana młodego też czeka na swój występ, sala zamówiona, zaproszenia wysłane, „już Cyganie czekają z muzyką”… ten dzień jest tuż tuż. Dzień gdy „złoty krążek Ci wcisną na rękę i powiozą Cię windą do nieba „. Ale jeśli „złoty krążek” to jaki dokładnie? Jak to bywało w przeszłości?

Obrączki ślubne – ich symbolika i historia

Okrągły kształt obrączki ślubnej symbolizuje doskonałość, wieczność i nieprzemijalność – nic tak naprawdę się nie kończy i nic się nie zaczyna. Wiedzieli już o tym starożytni Egipcjanie, choć na dobrą sprawę to dopiero Izraelici wprowadzili zwyczaj obdarowywania się przez parę młodą złotymi obrączkami. Biżuteria ślubna obecna była także w Rzymie, gdzie dodatkowo grawerowano na niej symbol dłoni w uścisku, na znak trwałości paktu między młodymi.

Trudno uwierzyć, ale obrączki w ceremoniale kościelnym zagościły dopiero od XIII wieku. Dawniej już jednak utarło się, że to właśnie na palcu serdecznym, należy nosić obrączkę. Zgodnie z wiekowymi wierzeniami to z tego palca biegnie „żyła miłości”, wprost do serca. Co ciekawe, w Polsce aż do czasów pierwszej wojny światowej, obrączki ślubne nosiły wyłącznie panie. Dzisiaj jednak, także dla panów wybór biżuterii ślubnej ma znaczenie nie tylko symboliczne, ale i estetyczne. Warto pamiętać o kilku zasadach podczas jego dokonywania.

Wybór odpowiednich obrączek ślubnych

Wybór obrączki nie jest wcale łatwy, jak to by się mogło wydawać. Będziesz przecież nosić swój pierścionek do końca życia, więc powinien być taki, na który bez znużenia można będzie patrzeć i podziwiać przez długie lata. Najpierw musisz zdecydować, ile możesz wydać. Następnie, mając na uwadze budżet, wybrać materiał, z którego chcesz pierścionek. Klasycznym wyborem jest żółte złoto, które nie traci na klasie i popularności. Próba ma tutaj duże znaczenie, ponieważ przekłada się zarówno na trwałość jak i cenę.

Przyjmuje się, że obrączki wykonane ze złota 14-karatowego oferowane są po pierwsze w przystępnych cenach, a po drugie charakteryzują się wysoką trwałością i nienaganną estetyką, cieszącą wzrok. Popularne staje się coraz bardziej złoto białe. Biżuteria ślubna wykonana z tego materiału wygląda stylowo i bardzo nowocześnie. Białe złoto można również nosić ze srebrną lub platynową biżuterią i pasuje do większości tkanin. Z kolei platyna jest jednym z najtwardszych metali, co samo w sobie sprawia, że ​​platyna jest odpowiednim symbolem trwałej miłości. Platynowe pierścionki nie rysują się i nie tracą swojego wyglądu wraz z upływem lat. Niestety są także najdroższe… Tytan jest trwały, lekki i niezbyt drogi, dlatego w ostatnim czasie stał się bardzo modnym materiałem na obrączki. Pierścionki z tytanu są tak lekkie, że ledwo można je wyczuć na palcu. Tytan jest szczególnie preferowany przez panów.

Wybór kamienia i zdobień na obrączce

Trzeba jeszcze odpowiedzieć sobie na pytanie, czy odpowiednia będzie obrączka z diamentem. Oszlifowany w formie brylantu, nada biżuterii klasy i elegancji, zmieniając ją w obiekt o cechach ekskluzywnych. Już Marylin Monroe nazywała diament najlepszym przyjacielem kobiety, a rozpisywał się także o nim w superlatywach Shakespeare: „brylanty mają cichą wymowę, która wzrusza serce kobiety mocniej niż najpiękniejsze słowa.” Dodatkowo można się zdecydować na grawerowany wzór. Warto jednak pamiętać, że koniecznie musi on być wykonany metoda bezszwową. W przeciwnym razie będzie narażony na zniszczenie i zatarcie. Podsumowanie Powyższe informacje i zasady powinny ułatwić wybór biżuterii na najważniejszy dzień życia – obrączek ślubnych. Najważniejsze, aby wymarzony pierścionek służył nam na długie i szczęśliwe lata.