eko-naturalny.pl

eko-naturalny – zdrowie, dom, uroda

Oryginały czy zamienniki - jakie filtry do oczyszczacza powietrza kupić
Lifestyle

Oryginały czy zamienniki – jakie filtry do oczyszczacza powietrza kupić?

Zamienniki produktów stają się coraz popularniejsze na naszym rynku. W sklepach bez problemu sprzedawcy doradzą nam inny produkt o tych samych właściwościach ale w niższej cenie. Na myśl zapewne przychodzi nam pytanie “W czym  tkwi haczyk?”,  “Dlaczego właściwie ten sam produkt od innego producenta jest o połowę tańszy?”. Na koszty danego produktu wpływa wiele czynników. Nie chodzi tylko o jakość jego wykonania. 

Z podobną sytuacją możemy spotkać się podczas doboru filtra do oczyszczacza powietrza. Ceny tych samych rodzajów u różnych producentów bardzo mocno się od siebie różnią. Z racji, że wymagają one czasem bardzo częstej wymiany – nawet co trzy miesiące – wiadome jest to, że konsument chciałby zaoszczędzić na takiej wymianie. Czy jednak tańszy zamiennik filtrów oryginalnych spełni odpowiednio swoją funkcję?

Jaki filtr kupić?

Zamienniki markowych filtrów są w stanie dorównać tym z wyższej półki cenowej. Są im  bliskie lub równe jakością wykonania oraz wydajnością. Nie ma potrzeby kupować najdroższych filtrów, aby oddychać czystym powietrzem. Jeżeli jednak oczywiście mamy wystarczający budżet i wolimy postawić na rekomendowane produkty, nic nie stoi na przeszkodzie. Wybór należy do nas. Ważne jest to, abyśmy czuli się dobrze w danym pomieszczeniu i byli spokojni o jakość filtracji. 

Gdzie szukać filtrów oryginalnych i zamienników?

Istnieje wiele sklepów wyspecjalizowanych w sprzedaży filtrów do oczyszczaczy powietrza. Jednym z takich miejsc jest e-sklep https://filterbank.pl/, gdzie znajdziemy mnóstwo propozycji od wszystkich wiodących producentów takich rozwiązań. Bez wątpienia znajdziemy tam ten, z którego zakupu będziemy zadowoleni – asortyment można posortować nie tylko po marce, ale też po konkretnym modelu oczyszczacza powietrza. 

Jak znaleźć odpowiedni zamiennik?

Podczas doboru zamienników, powinniśmy unikać tych o podejrzanie niskiej cenie. Jeżeli produkt dodatkowo pochodzi od niepewnego dostawcy i producenta lub opakowanie jest mocno uszkodzone, warto jeszcze raz przemyśleć ten zakup. Zdarzają się przypadki, kiedy filtr nie tylko nie usuwa zanieczyszczeń z powietrza, ale też rozmiarowo nie do końca wpasuje się w nasz oczyszczacz.

Kiedy już zaczniemy poszukiwania najlepszego, czyli dopasowanego do naszych potrzeb i posiadanego modelu urządzenia zamiennika, powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na cenę. Szacuje się, że cena zamiennika powinna wynosić minimum 30% kwoty oryginalnego produktu. Nie ma sensu szukać czegoś jeszcze tańszego, ponieważ może prawdopodobne, by spełnił dobrze swoje zadanie i funkcje. Tylko trzydzieści procent wartości produktu oryginalnego to już ogromna obniżka, możemy w ten sposób zaoszczędzić tyle, by kupić dwa filtry zamienniki zamiast jednego oryginalnego produkt.

Warto również przyjrzeć się producentowi. Jeżeli jest on dla nas zupełnie nierozpoznawalny lub dopiero wchodzi na rynek, może lepiej wstrzymajmy się z zakupem. Dobra firma nie sprzeda nam wadliwego lub nieskutecznego produktu.