eko-naturalny.pl

eko-naturalny – zdrowie, dom, uroda

kwiaty na pogrzeb
Lifestyle

Popularne odmiany kwiatów pogrzebowych – wiązanki, bukiety i wieńce

Typ kwiatów, wybierany z myślą o ostatnim pożegnaniu zmarłego, często jest podyktowany przez zażyłość relacji, jaką miało się ze zmarłym. Zażyłość ta wynika w dużej mierze z poziomu pokrewieństwa, choć oczywiście nie zawsze, bo czasami dobry współpracownik potrafi być bliższy niżeli krewny. Kwiaty mogą przyjąć formę klasycznych bukietów, średniej wielkości wiązanek lub dekoracyjnych wieńców.

Zakład pogrzebowy często radzi też klientom, by takie kwiaty wybierać również na podstawie własnych możliwości finansowych. Taką możliwość daje Kwiaciarnia Pogrzebowa Online Warszawskie Wieńce, w której ofercie znajdują się kompozycje kwiatowe na każdą kieszeń. Każdy powinien wiedzieć, ile pieniędzy na spokojnie jest w stanie przeznaczyć na wiązankę, więc tej kwoty wystarczy się trzymać, zamiast na siłę wydawać więcej i robić to tylko po to, by wypaść lepiej w oczach innych osób biorących udział w pogrzebie. Liczy się tylko pamięć i to, że rzeczywiście chce się godnie pożegnać zmarłego.

Piękno prostych wiązanek

Bukiet nie musi być bardzo okazały i mocno dekoracyjny, by okazał się piękny i stał się czystym wyrazem uczuć, jakimi pała się do zmarłego. Na tle pokaźnych wieńców wiązanki zdają się być stosunkowo skromne, ale ma to swoje plusy, bo dzięki temu mogą zostać wręczone przez dalszych przyjaciół czy też znajomych i nigdy nie zostaną źle odebrane. Podobnie jak w wieńcach bazę stanowią dla nich rośliny iglaste, które uzupełnia się pojedynczymi kwiatkami albo innymi żywymi, barwnymi roślinnościami.

Ostatecznym zdobieniem dla wiązanki może być odpowiednia szarfa pogrzebowa, na której umieszcza się napis oznaczający ostatnie pożegnanie i zaznacza się, od kogo bukiet pochodzi (np. od współpracowników).

Dekoracyjność wieńców

Jeżeli jednak chce się podkreślić to, jak mocną relację miało się ze zmarłym, lepiej mimo wszystko zdecydować się na zakup klasycznego wieńca pogrzebowego, który na ten moment jest absolutnie najbardziej okazałą formą pogrzebowych kwiatów, jakie tylko można umieścić w miejscu pochówku. Wieńce zamawiane są przez najbliższą rodzinę, ale też i grupki przyjaciół czy też współpracowników albo np. reprezentację szkoły lub jakiejś organizacji, do której uczęszczał zmarły. Podobnie jak wiązanki zdobi się je szarfami, na których umieszcza się klasyczne sentencje lub bardziej osobiste napisy.

W ostatnim czasie praktycznie każdy zakład pogrzebowy mógł już dostrzec nową modę polegającą na tworzeniu wieńców na kształt serca. Kwiaty zazwyczaj tworzą wtedy obramowanie dla serca, którego środek pozostaje pusty. Tego typu wieniec potrafi zaprezentować się naprawdę przepięknie i staje się idealnym podkreśleniem głębokich uczuć.

Symbolika pojedynczych kwiatów

Mimo wszystko zdecydowana większość osób, biorących udział w pogrzebie zorganizowanym przez zakład pogrzebowy, to nie jest bardzo bliska rodzina czy najlepsi przyjaciele zmarłego, a osoby, które po prostu miały z nim pewien kontakt, ale – ogólnie rzecz – biorąc nie miały z nim żadnej mocniejszej relacji. W takiej sytuacji wskazany będzie zakup pojedynczego kwiatka. Jest to wystarczający subtelny wyraz szacunku i pamięci. Pojedynczy kwiat przewiązany wstążeczką zawsze jest mile widziany.