eko-naturalny.pl

eko-naturalny – zdrowie, dom, uroda

oczyszczanie twarzy kosmetyki
Uroda

Oczyszczanie twarzy – kosmetyki, które naprawdę działają

Oczyszczona cera jest pełna blasku. Dosłownie promienieje, nie ma na niej zaskórników, łuszczącej się skóry. Taka twarz wygląda pięknie, a skóra nie wymaga przykrywania pod grubą warstwą makijażu. Jak osiągnąć ten cel? Jakie kosmetyki stosować, aby z tygodnia na tydzień skóra wyglądała coraz lepiej? Poniżej kilka podpowiedzi i rekomendacji dla kobiet, które chcą efektywnej pielęgnacji w domu.

Oczyszczanie twarzy kosmetyki

Jakie kosmetyki do oczyszczania twarzy warto mieć na łazienkowej półce? Po pierwsze dobry tonik. To jeden z podstawowych kosmetyków, bez których pielęgnacja nie jest kompletna. Dlaczego? Ponieważ tonik przywraca prawidłowe pH skóry. Oczyszczające toniki doskonale radzą sobie z usuwaniem zanieczyszczeń. Efekt widać między innymi po tym, że wacik, który był nasączony tonikiem, jest dosyć brudny. Mimo wszystko warto wybierać toniki oczyszczające łagodne, chociaż może pojawić się pokusa, aby sięgnąć po coś z alkoholem. Niestety takie kosmetyki wysuszają skórę, naruszają jej barierę lipidową i sprawiają, że po jakimś czasie stan cery może się pogorszyć.

Maseczki oczyszczające

Stosowanie maseczek oczyszczających powinno wejść w krew. Dlaczego? Bo to właśnie te produkty kosmetyczne naprawdę usuwają z porów skóry toksyny. Dzięki ich regularnemu stosowaniu można pozbyć się zaskórników, a także tendencji do pojawiania się wągrów. O czym pamiętać podczas używania maseczek? Jeśli stosuje się te z glinek, nie powinno doprowadzić się do ich zaschnięcia na twarzy. Wygodne będą również maseczki w płachcie. To nowość, którą pokochały kobiety na całym świecie. Dzięki takim maseczkom domowa pielęgnacja jest jeszcze prostsza, a przy tym naprawdę efektywna.

Detoks, picie wody

Na stan skóry kobiety ogromny wpływ ma jej dieta, a także płyny, które spożywa w ciągu dnia. Jeżeli zatem chce się mieć naprawdę piękną i promienną cerę, zwyczajnie trzeba zwrócić na to uwagę. Detoks to dobry pomysł. Wprowadzenie większej ilości owoców i warzyw do diety powinno po kilku tygodniach przełożyć się na to, że skóra stanie się bardziej promienna, czystsza. Picie wody również pomaga w usuwaniu toksyn. Dodatkowo można się wspomagać różnymi ziołami. Świetnie działa między innymi czystek, który jest prawdziwą bombą zdrowotną. Tylko połączenie odpowiedniej pielęgnacji za pomocą kosmetyków, picia wody oraz spożywania zdrowych produktów sprawi, że skóra będzie prezentować się nienagannie. Dlaczego? Bo to właśnie zły styl życia najbardziej odbija się na stanie skóry. Jeśli się go poprawi, zmiany widać gołym okiem.