eko-naturalny.pl

eko-naturalny – zdrowie, dom, uroda

witaminy na mięśnie i stawy
Zdrowie

Dobre witaminy na mięśnie i stawy

Witaminy są bardzo ważne. Dbają one o nasze włosy, paznokcie, ale również o mięśnie i stawy. W tym artykule przedstawiono, jakie witaminy na mięśnie i stawy warto stosować

Witaminy potrzebne mięśniom i stawom

Najbardziej skuteczne witaminy na mięśnie i stawy to: witamina D, wapń, magnez, witamina C, witaminy z grupy B.

Co dają poszczególne witaminy?

1. Magnez – pierwiastek ten jest bardzo potrzebny, aby mięśnie dobrze funkcjonowały. Magnez również rozkurcza mięśnie. Pierwiastek ten można znaleźć w: daktylach, orzechach, krewetkach, kaszy gryczanej.

2. Witamina D – jest to bardzo potrzebna witamina. Gdy człowiek ma w sobie potrzebną dawkę tej witaminy, wtedy skurcze mięśni nie powinny występować. Również witamina D hamuje również remutoidalne zapalenie stawów.

3. Wapń – jest to podstawowy pierwiastek budulcowy kości. Dzięki niemu mamy zdrowe i mocne kości. Ale wapń nie tylko jest potrzebny kościom, również potrzebny jest mięśniom. Gdy mamy niedobór wapnia, mogą pojawić się skurcze mięśni.

4. Witamina C – to tak naprawdę kwas askorbinowy, który jest potrzebny do zwiększenia naszej odporności. Ale witamina C jest również potrzebna mięśniom i stawom. Jest bardzo skuteczna na zakwasy, które występują po intensywnym wysiłku fizycznym.

5. Witaminy z grupy B – pomagają w naprawie mięśni, niedobór tych witamin może niestety powodować bolesne skurcze mięśni.

Dobre suplementy z witaminami na mięśnie i stawy

1. DOZ PRODUCT Artiflex- są to kapsułki, które zawierają kolagen, kwas hialuronowy, witaminę C. Są to składniki, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu kości oraz stawów.

2. 4 Flex- ten suplement w swoim składzie zawiera: kolagen, białko, witaminę C. Te wszystkie witaminy pozwalają utrzymać zdrowe kości. Również wspierają wzrost masy mięśniowej.

3. Olimp Glucosamine Flex- oprócz podstawowych witamin, produkt w swoim składzie posiada siarczan glukozaminy, który pomaga utrzymać zdrowe oraz elastyczne stawy.

4. Opokan artro – zawiera glukozaminę, witaminę C, sole magnezowe. Ten suplement wpływa pozytywnie na kondycję oraz ruchomość stawów.

5. Calostim K2 – produkt ten zawiera fosfor, wapń, witaminę K2. Dwa pierwsze pierwiastki pomagają w procesie tworzenia kości oraz utrzymują zdrową strukturę kości. Natomiast witamina K2 pomaga w mineralizacji tkanki kostnej.

Ważne jest by w codziennym życiu dbać o kości mięśnie. Dlatego tak istotne jest zażywanie witamin, które zawarte są w suplementach. Odpowiednie witaminy wspomagają budowę kości. Pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni.