eko-naturalny.pl

eko-naturalny – zdrowie, dom, uroda

szczotka do masażu na sucho
Uroda

Szczotka do masażu na sucho – dlaczego warto mieć ją w domu?

Najwyższa pora, aby wszystkie kobiety zaopatrzyły się w pewien gadżet, który naprawdę zmieni ich życie. O czym mowa? O szczotce do masażu na sucho. Ta niepozorna rzecz, którą można trzymać w łazience lub sypialni, niesamowicie poprawia kondycję skóry, pomagając między innymi w walce z cellulitem.

Czym jest szczotka do masażu na sucho?

W branży związanej z urodą pojawiła się pewna nowość. To szczotka do masażu na sucho. Ten rodzaj masażu jest rekomendowany szeroko w mediach, kobiety chwalą się swoimi sukcesami, które wynikają z regularnego szczotkowania się. A te są naprawdę ogromne. Skóra staje się bardziej jędrna, poprawia się jej koloryt. Zmniejsza się cellulit, niektóre osoby zauważają również zmiany w związane z tym, że w skórę przestają wrastać im włoski po depilacji. Czy gra jest warta świeczki? Jak najbardziej. Szczotka do masażu na sucho to nic innego jak szczotka, która może mieć kształt okrągły lub owalny, a wykonana jest z naturalnego włosia. Twardość szczotki może być różna. Dlatego też warto o tym wiedzieć i wybrać stopień twardości adekwatny do własnych potrzeb. Jak to ocenić? W zależności od tego, czy lubi się mocny, szorstki dotyk, czy raczej preferuje się coś miększego.

Jak szczotkować się na sucho?

Co trzeba wiedzieć o masażu na sucho? Trzeba wykonywać go regularnie, najlepiej przynajmniej raz dziennie. Sporo kobiet rozpoczyna swoją przygodę z masażem na sucho od nóg. Ważne jest, aby utrzymać kierunek masowania od dołu nóg aż do góry w kierunku ud i pośladków. Masaż musi być robiony z kierunkiem przepływu krwi. Masować trzeba energetycznie, stosunkowo mocno. Skóra powinna to odczuć. Jeżeli jest zaczerwieniona, to dobry znak. To właśnie dzięki temu staje się bardziej napięta i jędrna. Poprawia się jej koloryt, ponieważ jest lepiej ukrwiona. Pierwsze efekty można zobaczyć już po dwóch tygodniach. Oczywiście masować można nie tylko nogi. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby szczotkować również brzuch, ramiona i przedramiona. Można kupić sobie delikatniejszą szczotkę, którą stosuje się do biustu oraz na dekolt. Warto wiedzieć, że są też specjalne szczotki do szczotkowania buzi.

Czy szczotkowanie na sucho jest zdrowe?

Szczotkowanie na sucho jest bardzo zdrowe i nie pozostawia to żadnych wątpliwości. Nie tylko pozytywnie wpływa na wygląd skóry, ale również na krążenie krwi. Dlatego też ociężałe nogi, do których ma tendencję sporo kobiet, będą „lżejsze”. Masaż wspomaga przepływ krwi oraz limfy, pojawia się tak miłe uczucie lekkości.