eko-naturalny.pl

eko-naturalny – zdrowie, dom, uroda

co na ukąszenia komarów dla dzieci
Dziecko Lifestyle

Co na ukąszenia komarów dla dzieci stosować?

Na ukąszenia komarów bardzo skuteczny jest roztwór soli. Wystarczy rozpuścić 1 łyżeczkę soli w 250 ml wody. Następnie należy namoczyć wacik przygotowanym roztworem i przyłożyć go do ukąszonej powierzchni skóry.

Domowe sposoby na ukąszenia

Samą czynność należy powtarzać przynajmniej kilka razy aż dolegliwości nie ustąpią. Pomocna okazuje się także cytryna, ponieważ wystarczy przyłożyć plasterek do skóry i natrzeć ją sokiem cytrynowym. Warto wiedzieć co na ukąszenia komarów dla dzieci działa najlepiej. Po ukąszeniu pojawia się charakterystyczny świąd, który powoduje swędzenie. W takiej sytuacji, żeby pozbyć się dyskomfortu dziecko najczęściej się drapie. Niestety może to prowadzić do wtórnego zakażenia bakteryjnego, dlatego dobrym rozwiązaniem jest stosowanie takich preparatów jak Sarnol lub Fenistil, które działają znieczulająco i ochładzająco. U dzieci można stosować również kortykosteroidy, które mają niską lub umiarkowaną siłę działania. W aptece są dostępne także skuteczne środki bez recepty, dlatego warto zapytać farmaceutę o opinię. Komary podczas ukąszenia wstrzykują do organizmu człowieka niewielkie ilości toksyn, które mogą wywołać alergię. Czasami może wystąpić reakcja immunologiczna, jednak zdarza się to stosunkowo rzadko. W przypadku pierwszego ukąszenia pojawia się bąbel. U pacjentów mających uczulenie następne ukąszenia mogą być przyczyną powstawania pęcherzy, które mogą ulec owrzodzeniu. U niektórych dzieci może wystąpić nawet gorączka, a węzły chłonne mogą się powiększyć.

Zmiany na powierzchni skóry

Przy ukąszeniach komarów zmiany są asymetryczne i występują nawet na całym ciele. Należy zwrócić uwagę na fakt, że dzieci często biegają boso, dlatego są bardziej narażone na ukąszenia. Zmiany na powierzchni skóry powinny zniknąć samoistnie, jednak czasami skuteczne mogą okazać się leki przeciwhistaminowe, które pomagają złagodzić objawy. Jeżeli doszło do zakażenia bakteryjnego to niestety niezbędne będzie leczenie przy użyciu atybiotyków. Jeżeli opuchlizna nie ustępuje to trzeba zastosować kortykosteroidy. Najskuteczniejszą metodą jest ich iniekcja podskórna, którą powinna przeprowadzić doświadczona osoba lub lekarz. Po ukąszeniu komarów na skórze pojawia się bąbel. Należy powstrzymać się od swędzenia, ponieważ uporczywe drapanie prowadzi do powstawania ran. Poza preparatami medycznymi bardzo skuteczne są domowe sposoby. Na ukąszenia doskonale działa natka pietruszki, która pomaga złagodzić swędzenie. Wystarczy przykładać liście natki do zmienionej powierzchni skóry, a swędzenie po kilku minutach powinno ustąpić. Świetne właściwości ma również biała kapusta, która pomaga złagodzić świąd i pieczenie.