eko-naturalny.pl

eko-naturalny – zdrowie, dom, uroda

maść na siniaki
Zdrowie

Maść na siniaki a ulga w bólu

Stłuczenia, obrzęki oraz siniaki to bolesne urazy, które wymagają zastosowania odpowiednich preparatów leczniczych. Jak sobie z nimi iszybko poradzić oraz jakie preparaty warto posiadaćw domowej apteczce?

Urazy a skuteczne preparaty

Podczas upadku na twarde, na przykład betonowe podłoże czy przez uderzenie tępym przedmiotem bardzo często dochodzi do bolesnego stłuczenia, a więc urazu bez przerwania ciągłości naskórka. Każdemu stłuczeniu towarzyszy silny ból, obrzęk, a czasem nawet wylew krwi do tkanek. W efekcie tego powstaje mniejszy bądź większy siniak. Jego leczenie powinno odbywać się etapami. Na początek należy zawsze zastosować odpowiednią maść na stłuczenie, ból czy obrzęk. Z kolei w drugiej kolejności należy zająć się usunięciem siniaka. Bardzo ważne jest bowiem, aby skutecznie załagodzić objawy toczącego się stanu zapalnego w miejscu powstałego urazu. Jeśli chodzi o siniak, to po kilku dniach znika on naturalnie. Niemniej warto zastosować odpowiednią maść na siniaki, która przyniesie ulgę w cierpieniu. Stosując odpowiedni preparat na siniaki można sprawić, że mało estetyczna zmiana na skórze znacznie szybciej się wygoi i zaniknie.

Skuteczne preparaty na stłuczenia, obrzęki i siniaki

Gdy dojdzie do stłuczenia warto zawsze działać szybko, bowiem wówczas można w dużym stopniu ograniczyć rozległość uszkodzeń wewnątrz tkanek. Wówczas to siniak będzie o wiele mniejszy. Dziś wybór preparatów na takie dolegliwości jest na rynku farmaceutycznym przeogromny.

Pośród wielu z nich można wymienić środki dające efekt chłodzący. Są one zazwyczaj kompozycją gazów oraz mentolu, dzięki czemu potrafią bardzo szybko przynieść natychmiastową ulgę, uśmierzy ból oraz skutecznie ograniczy obszar uszkodzenia tkanek. Dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie kompresu chłodzącego, który to powinien być przechowywany w lodówce. Na skórę należy go przykładać tylko i wyłącznie w materiale zabezpieczającym, który jest dołączony do każdego opakowania.

Sprawdzonym preparatem o działaniu chłodzącym jest maść końska, która zawiera w swoim składzie kompozycję wyciągów z ziół oraz olejków eterycznych. Dzięki temu daje ona uczucie chłodu oraz ukojenia.

Skuteczne preparaty zmniejszające obrzęk>/h2>

Każdemu poważnemu stłuczeniu towarzyszy zazwyczaj obrzęk. W celu jego zmniejszenia warto zastosować preparat wykonany na bazie octanowinianu glinu, który jest dostępny w aptekach w postaci żelu bądź tabletek. Te drugie doskonale sprawdzają się w przypadku powstania opuchlizny o dużych rozmiarach. W celu jej zmniejszenia należy rozpuścić tabletkę w odpowiedniej ilości ciepłej wodzie, a po przestudzeniu zanurzyć w roztworze gazę i przyłożyć do miejsca urazu. Miejsce stłuczenia warto zabezpieczając folią oraz bandażem. Przygotowany w taki sposób kompres należy pozostawić nawet na miejscu stłuczenia przez kilka godzin.

Sprawdzonym sposobem jest także stosowanie maści z wyciągiem z arniki oraz żeli z wyciągiem z kasztanowca lub heparyny.