eko-naturalny.pl

eko-naturalny – zdrowie, dom, uroda

tabletki na sen mocne
Zdrowie

Tabletki na sen mocne, czyli jak zasnąć szybko i spokojnie?

Wielu Polaków cierpi na poważne problemy ze snem. Potwierdzają to lekarze rodzinni i psychiatrzy, którzy często są proszeni o przepisanie skutecznych tabletek na sen.

Skutki braku snu

Problemy ze snem bardzo negatywnie wpływają na zdrowie i samopoczucie człowieka. Po nieprzespanej nocy trudno obudzić się rano i z pełnym zaangażowaniem wykonywać swoje obowiązki. Przemęczenie i bóle głowy to codzienność osób cierpiących na problemy ze snem. Jeżeli taka osoba wykonuje w pracy odpowiedzialne zadania, na przykład jest kierowcą, problem staje się niezwykle poważny. Taka osoba zagraża już nie tylko sobie, ale też innym ludziom, dlatego czym prędzej trzeba znaleźć rozwiązanie. Na początku lekarze zazwyczaj proponują zmiany stylu życia, trzeba obniżyć poziom stresu, a wieczorem zadbać o wyciszenie. Telewizor w sypialni to bardzo zły pomysł. Wieczorem nie powinno się też korzystać z telefonu komórkowego. Pomocna okaże się uspokajająca książka albo muzyka.

Tabletki na sen

Kiedy naturalne metody nie pomagają, trzeba sięgnąć po leczenie farmakologiczne. Na szczęście dzisiaj w aptece dostępnych jest wiele środków, które pomagają uregulować naturalny rytm, a co najważniejsze pomagają zasnąć. Niektórzy pacjenci obawiają się, że sięgnięcie po te tabletki może spowodować uzależnienie i taki pacjent już nigdy nie zaśnie bez tabletek. Warto jednak zwrócić uwagę na możliwe konsekwencje braku snu. Problemy trzeba rozwiązać, jeśli lekarz zdecyduje o konieczności brania tabletek, to trzeba dostosować się do tych wskazówek. Niektóre z tych tabletek może przepisać lekarz rodzinny, ale leczenie na dłuższą metę powinien prowadzić lekarz psychiatra. W Polsce dostępne są też specjalistyczne poradnie skupione na leczeniu pacjentów z problemami ze snem.

Lawenda i naturalne olejki

Oczywiście leczenie farmakologiczne jak najbardziej można wspomóc naturalnymi metodami. U wielu osób pomaga zapach lawendy. Można na przykład umieścić kilka kropel olejku lawendowego na poduszce. Są też dostępne specjalne mieszanki, specjalnie stworzone dla osób z problemami ze snem. Takie zapachy pomagają uspokoić się i wyciszyć, to jest szczególnie potrzebne wieczorem. Na przykład zapach pomarańczy wspomaga także leczenie depresji, a jest to częsty kłopot u ludzi mających problemy ze snem. Skutki braku snu mogą być niezwykle poważne. Nie wolno bagatelizować tego problemu i myśleć, że już za kilka tygodni sam się rozwiąże. Lekarze biją na alarm, aby pacjenci szybko zwracali się do nich z prośbą o pomoc. Tabletki na sen mocne mogą okazać się jedynym skutecznym rozwiązaniem.