eko-naturalny.pl

eko-naturalny – zdrowie, dom, uroda

najlepsze kosmetyki naturalne
Uroda

Najlepsze kosmetyki naturalne – co warto wybrać?

Popularność kosmetyków naturalnych jest coraz większa, co przekłada się też na ich coraz lepszą dostępność. Można się z tego tylko cieszyć, gdyż już nie trzeba ich zamawiać w sieci, w dodatku z odległych krajów – wystarczy wybrać się do najbliższej drogerii. Takie produkty przy tym mają mnóstwo zalet – są skuteczne, bezpieczne dla użytkowników i dla środowiska. Co szczególnie warto wybrać?

Tylko w pełni naturalne

Zanim przejdzie się do wyboru konkretnych produktów, warto zdać sobie sprawę z tego, że nie zawsze produkty przedstawiane jako naturalne są takimi w zupełności. Producenci kosmetyków chętnie korzystają z popularnością naturalnych wyrobów, na przykład dodając do swych chemicznych kosmetyków tylko niewielkie ilości naturalnych substancji. Takie produkty oczywiście także mogą być dobre, warto jednak docenić naturę i samą naturę. Takie produkty, często w swej podstawowej formie, dają najlepsze efekty, nie uczulają i są bezpieczne dla środowiska, nietestowane na zwierzętach. Warto po nie sięgać nawet jeśli nie są najwygodniejsze w stosowaniu, gdyż ich prosta forma świadczy o tym, że są w pełni naturalne.

Oleje do włosów

Olejowanie włosów to trik stosowany od wieków przez mieszkanki Inii i krajów arabskich, święcący triumfy popularności także w Polsce. Już wiele kobiet przekonało się, że oleje do włosów to najlepsze kosmetyki naturalne, działające na pasmach prawdziwe cuda. Produkty te zmieniają je nie do poznania i nic w tym dziwnego, gdyż są w pełni naturalne i przez to odżywiają włosy, a nie tylko doraźnie poprawiają ich stan. Poza tym olejowanie odżywia skórę głowy, stymuluje porost włosów oraz hamuje siwienie. Zdaniem wielu pań dla włosów nie ma nic lepszego niż takie oleje i olejki, a ich szeroki wybór powoduje, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Glinki

Glinki to produkty kosmetyczne w czystej postaci, dodawane do kosmetyków oraz stosowane w różnych kombinacjach oraz celach. Zwykle stosuje się je do oczyszczania skóry twarzy, mieszając z wodą, hydrolatami czy wodą różaną. Warto wiedzieć, że w sprzedaży jest bardzo wiele glinek, jak zielona, różowa, czerwona czy biała. Można je stosować także na włosy i skórę głowy (między innymi redukują nadmierne przetłuszczanie). Biała glinka zaś, w połączeniu z olejem z zielonej kawy, jest znakomitym remedium na cellulit – uważa się, że najskuteczniejszym, jakie istnieje.

Mydła

Naturalne mydła pięknie wyglądają, cudownie pachną, a przede wszystkim, myjąc skórę, realnie ją pielęgnują, fantastycznie nawilżając i natłuszczając.