Kosmetyki naturalne ZADAJ PYTANIE
  • O nas

Sklep eko-naturalny powstał z myślą o stworzeniu miejsca, w którym można znaleźć najlepsze naturalne kosmetyki, tworzone ręcznie przez producentów z naszego kraju. Dla nas słowo naturalne oznacza nie tylko naturalny skład, to również natura, która obok zadowolenia naszych klientów jest najważniejsza. Dlatego wybieramy jedynie produkty, których opakowanie składa się wyłącznie z tworzyw biodegradowalnych tj. szkło i papier. Ograniczamy plastik w naszej ofercie do minimum.

Oprócz tego chcemy budować świadomość wśród rodaków, że każdy z nas może wpłynąć w jakimś stopniu na ograniczenie produkcji zbędnych śmieci i plastiku, który obecnie jest najbardziej szkodliwym tworzywem sztucznym na naszej planecie. Można to zrobić inwestując w kosmetyki z naszej oferty, ponieważ to jest inwestycja nie tylko w zdrowie naszej skóry i włosów ale również w zdrowie naszej planety i życie przyszłych pokoleń.

Wiele osób pomyśli, że kilka kosmetyków w szklanych butelkach świata nie zbawi, jednak jak brzmi pewne przysłowie: grosz do grosza... Ograniczając zużycie plastików w kosmetyce budujemy świadomość wielu osób, międzyinnymi naszych przyjaciół, rodziny, współpracowników, każdy z nich się zastanowi: Czy warto? Odpowiedź jest jedna. WARTO.

Jako firma eko-naturalny oprócz tworzenia oferty naturalnych kosmetyków chcemy dołożyć swoją cegiełkę do ochrony środowiska, ponieważ opracowaliśmy szereg rozwiązań, które pozwalają na ograniczenie wykorzystania tworzyw sztucznych, dlatego:

  • paczki zaklejamy papierową taśmą - jeżeli wyrzucając karton nie odkleimy od niego zwykłej taśmy, nikt później tego nie zrobi, dlatego takie kartony najczęściej trafiają do spalarnii. Kartony zaklejone papierową taśmą w 100% nadają się do recyklingu.
  • wypełniacze, które stosujemy są to specjalnie pocięte stare kartony. Idealnie nadają się do zabezpieczenia paczek, jest to dla nas bardzo ważne, ponieważ większość z oferowanych przez nas kosmetyków jest w szklanych opakowaniach. Nie chcemy żeby uszkodziły się w transporcie. Na chwilę obecną każda z wysłanych przez nas paczek dotarła do klientów nienaruszona.
  • nie drukujemy ulotek, katalogów, nie wykorzystujemy papieru w sposób niepotrzebny. Do paczek dołączamy jedynie dowód zakupu.
  • do prowadzenia firmy niezbęda jest szeroka dokumentacja, międzyinnymi szereg faktur i innych dokumentów, dlatego podjeliśmy decyzję, że będziemy wykorzystywać wyłącznie papier z recyklingu.
  • nie generujemy żadnych odpadów, wszystkie opakownia przesyłek, które otrzymujemy od naszych dostawów zostawiamy do ponownego wykorzystania